Menu

3. sınıf ingilizce have - has konu anlatımı

Ekleyen: Yönetim | Okunma Sayısı: 509 | Kategori: 3. Sınıf İngilizce Etkinlikleri

"Have - has" kelimeleri Türkçede sahip olmak anlamına gelir. Sahip olduğumuz herhangi bir şeyi söylemek için kullanılır. Fakat kişilere göre bu kelimelerin kullanımı değişmektedir. Aşağıdaki tabloyu inceleyelim.

I

you

we

they

HAVE

he

she

it

HAS

Tabloyu incelediğimizde görüyoruz ki I, you, we, they için "have" kullanıyoruz. He, she, it için ise "has" kullanıyoruz.

ÖRNEKLER:

I have a new pencil. (Yeni bir kalemim var.)

They have a dog. (Onların bir köpeği var.)

She has blue eyes. (O mavi gözlere sahiptir.)

This monster has four ears. (Bu canavar dört kulağa sahiptir.)

He has a brother. (O bir erkek kardeşe sahiptir.)

We has a red car. (Biz kırmızı arabaya sahibiz.)

3. sınıf have - has ders notu3. sınıf have - has özet konu anlatımı

İngilizce Online Test Çöz İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ingilizcedefteri(at)ingilizcedefteri.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst