Menu

And but so because konu anlatımı 9. sınıf

Ekleyen: Yönetim | Okunma Sayısı: 340 | Kategori: 9. Sınıf İngilizce Etkinlikleri

And (ve), but (fakat), because (çünkü) ve so (bu yüzden) cümleleri birleştiren bağlaçlardır. And, but ve so bağlaçlarından önce virgül kullanılabilir; because bağlacından önce virgül kullanılmaz.

  • There is a cinema on this street, and there is a theatre. (Bu cadde üzerinde bir sinema var ve bir tiyatro var.)
  • There is a cinema on this street, but there isn’t a theatre. (Bu cadde üzerinde bir sinema var ama bir tiyatro yok.)
  • This street is popular with young people because there is a cinema and a concert hall on it. (Bu cadde gençler arasında popüler çünkü üzerinde bir sinema ve bir konser salonu var.)
  • There is a cinema and a concert hall on this street, so it is popular with young people. (Bu cadde üzerinde bir sinema ve konser salonu var, bu yüzden gençler arasında popüler.

And, but, so, because ile ilgili cümleler

1. I’m tired so I want to go to bed early.

2. She is a good student and her brother is a good student, too.

3. I’m unhappy because I haven’t got any friends.

4. He’s a good student, so his exam scores are high.

5. He’s got a good job, but his wife is unemployed.

6. She’s happy because she has got a lot of friends.

9.sınıf And but so because ile cümleler9.sınıf ingilizce and but because so9.sınıf ingilizce and but because so konu anlatım

İngilizce Online Test Çöz İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ingilizcedefteri(at)ingilizcedefteri.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst