Menu

İngilizce ing takısı (eki) almayan fiiller, kelimeler

Ekleyen: Yönetim | Okunma Sayısı: 2837 | Kategori: İngilizce Çeşitli Eğitim Paylaşımları

Aşağıdaki fiiller şimdiki zaman ile kullanılmaz yani ing takısı almazlar. İngilizce şimdiki zaman ing takısı almayan fiiller aşağıdaki tabloda verilmiştir. (Present continuous tense ile kullanılmayan fiillerdir.)

love like hate want mean remember * taste * think (= believe)
* see hear know need own understand * smell * have (= possess)

(*) işaretli fiiller hem "-ing" takısı hem de "-ing" takısı almadan kullanılabilir ancak anlamları farklıdır.

İngilizcede ing takısı almayan fiillerİngilizcede ing eki almayan kelimeleringilizce şimdiki zaman ing takısı almayan fiiller

İngilizce Online Test Çöz İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ingilizcedefteri(at)ingilizcedefteri.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst