Menu

İngilizce güvenli internet kullanımı kuralları

Ekleyen: Yönetim | Okunma Sayısı: 9754 | Kategori: İngilizce Çeşitli Eğitim Paylaşımları

1. Don’t share your address with stranger. ( Yabancılarla adresini paylaşma.)

2. Refuse unknown people’s friend requests. Ignore / Don’t accept / Don’t confirm the friend requests of people you don’t know. ( tanımadığın insanlardan gelen arkadaşlık isteklerini reddet / görmezden gel / Kabul etme)

3. Keep your password secret except from your family members. Don’t share your password and personal information except from your parents. (Ailen dışında kimseyle şifreni ve kişisel bilgilerini paylaşma.)

4. Don’t agree to meet your online friends. Don’t meet with people you’ve met online.(Internet arkadaşlarınla buluşmayı kabul etme)

5. Don’t believe in all news on the net. ( Internetteki tüm haberlere inanma.)

6. Before downloading a file, check it with an adult. (Bir dosyayı indirmeden once bir yetişkin ile kontrol et.)

7. Use safe website for online shopping = Avoid dangerous sites. ( Online alışveriş için güvenli siteleri kullan = tehlikeli sitelerden uzak dur.)

8. Create strong passwords. They should be difficult to guess. ( Güçlü parolalar oluştur. Tahmin etmesi zor olmalı.)

9. Don’ t open files or e-mails from people you don’t know. ( Tanımadığın insanlardan gelen dosyaları ya da mailleri açma.)

Don't share your address with strangers.

Avoid using dangerous sites.

Obey the internet safety rules.

Be careful with what you share on the internet.

Don't share your password except your parents.

Don't meet online friends.

İngilizce Online Test Çöz İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ingilizcedefteri(at)ingilizcedefteri.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst